Wenecja

„Najpiękniejsze miasto świata”? - zbyt mało widzieliśmy, ale jestem pewna - to nie jest przereklamowane hasło!

 

Są takie miejsca, o których dużo się czytało i słyszało – „…wyjątkowe, magiczne, piękne, musisz zobaczyć…” i nagle gdy przyjeżdżasz stwierdzasz, że zachwyt i cała otoczka magiczności i wyjątkowości nie ma nic wspólnego z rzeczywistością! Ale Wenecja NIE rozczarowuje !

 

 

 

- Kiedy jechać:

Podobnie jak w  artykule o Lombardii, na zwiedzanie do Włoch warto jechać poza sezonem. Najlepiej we wrześniu lub październiku-mniej ludzi (choć i tak jest tłoczno!), a  ceny są bardziej przystępne.

Lecieliśmy na początku października (w terminie 7-10.X.2012) z Wrocławia (Ryanair 88 zł bilet RT)-w Wenecji było ciepło i słonecznie - idealna pogoda na zwiedzanie.

 

 

- Gdzie przenocować:

Noclegi w Wenecji są drogie. Ponieważ lądowanie w podweneckiej miejscowości- Treviso odbyło się późnym wieczorem, postanowiliśmy przenocować w hotelu w Treviso (a przy okazji zaoszczędzić na tańszym noclegu). Ceny w Treviso może nie są znacznie mniejsze od cen noclegów w Wenecji, ale przy niskobudżetowych podróżach każde zaoszczędzone euro ma znaczenie. Pierwszą i ostatnią noc spędziliśmy w Treviso (hotel Continental), w Wenecji spędziliśmy 2 dni.

  • Nocleg w Treviso:

Rezerwacja  noclegu w hotelu Continental . W tym czasie była promocja na stronie booking.com na ten hotel (65 za 2 osoby ze śniadaniem). Hotel  blisko dworca kolejowego (2 minuty), z którego można dostać się szybko do Wenecji. Z lotniska do Treviso jedziemy autobusem linii nr 6. Koszt biletu to 1,2 euro, u kierowcy 2,5 .

  • Nocleg w Wenecji:

Tutaj również zarezerwowaliśmy hotel przez booking.com. Polecam jednak korzystać z porównywarek hoteli, do wyboru są również takie strony jak:

- travelrepublic.com

- hotels.com

- hostelcomined.com

- hotelscompaison.com

- lowcostholidays.com

- olotel.com (tutaj należy uważać: podobno pokoje rezerwowane za pomocą tego portalu są o gorszym standardzie)

 

Nocowaliśmy w hotelu Dolomiti (bardzo blisko dworca kolejowego, co uważam za duży plus-od razu po wyjściu z pociągu można sprawnie z bagażami dotrzeć do hotelu i potem na spokojnie z mapą w ręku rozpocząć zwiedzanie). Hotel położony jest również niedaleko taniego supermarketu (o czym w następnej części relacji). Za noc zapłaciliśmy 70 za 2 osoby ze śniadaniem plus 2 za os „klimatyczne.” Hotel ma bardzo dobre opinie, śniadania skromne, ale  wystarczy by zaspokoić poranny głód. Doba hotelowa kończy się o godz. 12:00, bagaże możemy zostawić  w schowku przy recepcji  i spokojnie po nie wrócić wieczorem po zwiedzaniu.

 

Przechowalnie bagażu:


- Wenecja: na dworcu S. Lucia przechowalnia bagażu to koszt ok. 6euro za 5h+ 0,7 centów za każdą kolejną godzinę. (przechowalnia znajduje się koło 1 peronu)

- Treviso: na dworcu kolejowym ( na samym końcu peronu za marketem Desper) 3 za 6h (dopłata 2 za kolejnych 12h)

- Verona: również na dworcu kolejowym, koszt 5 za 5h

 

W następnym artykule co, gdzie i za ile zjeść, transport i komunikacja oraz co warto zobaczyć!